KURZY HUBNUTÍ

KURZY HUBNUTÍ

Novoroční předsevzetí s nástupem Nového roku, jsou běžná jako sníh a led v zimě, také tak trvanlivá.  Mezi nejčastější patří,, letos zhubnu”, a nad tím se trošku zamyslím. Patří také mezi ta, která se většinou nesplní, neboť vyžadují čas a trpělivost. Zhubout nelze za 10 lekcí v Kurzech, které to slibují v reklamách, je to systematická, trpělivá práce, která je velmi individuální. Dva lidé stejně se snažící, mají různé výsledky, které ovlivňuje řada činitelů, mezi ně patří, věk, váha, vrozené dispozice, motivace, jak moc chceme a mnohé další.

Rozhodli jste se tedy, že začnete, zrovna teď, tak se do toho pustíme. Předpokladem jak zhubout a za dva měsíce vydřená kila nenabrat zpátky i s úroky je, změna myšlení. Člověk je tvor, který je od přírody lenivý, neustále vymýšlí, jak si ulehčit práci. Tomu se říká civilizace, která s sebou na druhé straně přináší civilizační choroby, mezi které patří obezita, oslabený pohybový aparát a narušená psychika. Pud sebezáchovy většinu z nás, ale nutí udržet naši tělesnou schránku při životě, závisí na tom naše bytí na tomto světě. Můžeme pak zvolit, jak kvalitně budeme žít. Spolehneme-li se jen na sebe a na to co jsme ochotni DĚLAT , nebo snad že nám ,,někdo” pomůže?

Co nemá účinek? Každý rok začít chodit cvičit držet dietu, po měsíci, dvou, přestat a celý rok naříkat, že se to letos opět nepovedlo.

Co má účinek? Začít hned. Minimálně třikrát týdně, se intenzivně hýbat, upravit jídelníček, najít si na sebe čas, udělat si pořádek v prioritách, naplánovat si svůj čas, mrhání si nemůžeme dovolit, jsme tu jen na skok. Uvědomit si, že neexistuje nic, co bychom nedokázali, když opravdu chceme. Při cvičení, je velmi důležitá volba, co si vyberete jako prostředek k dosažení svého vytčeného cíle, není cvičení jako cvičení. Ne všechny reklamy jsou pravdivé. Dále závisí na míře úsilí, kterým vybranou aktivitu provádíte, nevěřte, že to nesmí bolet, že zátěž musí být mírná. Bude to bolet a zátěž musí být přiměřená. Jak na to, vám jistě dobrý trenér poradí, pro začátek je určitě dobré svěřit se do péče člověka, který tomu rozumí. První lekci určitě vaše tělo pocítí, třetí den ho budete řádně vnímat a to je nejlepší doba, kdy se sbalíte a půjdete si opět zacvičit, rozhýbat a protáhnout, po té se budete cítit mnohem lépe.

Vydržíte-li celý rok ten příští si můžete dát úplně jiná předsevzetí, a nebo žádná.

A ještě jedna rada na závěr cvičte a hýbejte se, abyste se cítili dobře, v kondici jak fyzické tak psychické, bude vás to možná víc bavit než když cvičíte abyste zhubli.

Hodně štěstí.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *