Kvalitní Instuktor do každého fitness centra

Zamýšlím se nad otázkou, proč nejsou fitness centra plná po celý rok. Je to snad tím, že je léto a málo komu se chce potit vevnitř, když se může potit venku, ale ruku na srdce, kdo z těch, kteří v létě necvičí vevnitř, se potí venku? A kde jsou všichni ti dobré postavy a kondice chtiví v zimě, dívají se v televizi na filmy s krásnými štíhlými lidmi a “sní”, nebo sledují sportovce s výbornou kondicí na sportovním programu a “sní”. Možná jednou z odpovědí je, že „neví jak na to“, nikdo jim neukázal, neřekl, že když se nebudou hýbat pořád, kondice prostě zmizí nebo nikdy nebude, nedá se nastřádat do zásoby, musí se udržovat, musí prostě být. S ní pak přichází i to další, pevné vypracované tělo. Zajímavé je, že pravidelnosti v příjmu energie nemusíte nikoho učit, všichni se alespoň jednou denně najíme, ale proč málokoho napadne jednou denně se pořádně zapotit.

Z vlastní zkušenosti vím, že noví zájemci o cvičení ve fitku, jsou neznalí, neví jak cvičit, nechápou smysl toho počínání, chtěli by sice být štíhlí a v kondici, ale nevěří, že jim pomůže nesmyslné běhání od jednoho stroje ke druhému, neví jak posilovat, jak cvičit, aby to mělo smysl, jak se správně stravovat. Když jim nikdo neporadí, nepomůže, vrátí se zpět k televizi a do fitka už nevkročí. Napadá mně další otázka “jak to změnit?”. Proč chybí ve fitku člověk, který poradí a pomůže, je kvalitní odborník a rozumí své práci. Trenér je jako lékař, pomáhá lidem léčit pohybový systém a tím celý organismus, léčí příčinu, tedy oslabení těla a ne následek, tedy nemoci vzniklé z tohoto oslabení. Je lékař pro prevenci, má poslání, to znamená, že pomůže dostat vaše tělo do kondice a to si pak mnohem lépe poradí s úrazy, virózou i bakteriální nákazou, rychleji se regeneruje  je odolnější i proti stresu a nečekaným životním situacím.

Jak naplnit fitness centra lékaři těla, tedy dobrými Trenéry a Instruktory? Mám další životní sen, předat své zkušenosti ve škole pro Fitness Instruktory (skolafitness.cz) a přispět tak ke zdraví lidstva svou kapkou do moře. Je možná mnoho těch, kteří zatím nemají životní cíl, je určitě mnoho těch, kteří budou dobrými Instruktory, až se rozhodnou jít cestou, na které budou lékaři těla i duše = budou kvalitními instruktory, které jejich práce baví a naplňuje.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *