Piloxing novinka pro rok 2016

PILOXING®

 

Piloxing spojuje dva zdánlivě nespojitelné sporty – Pilates a Box, navíc doplněné o prvky tance. Piloxing je nové cvičení, kterým spálíte kalorie a zároveň posílíte a vytvarujete krásné svaly. To vše různě náročnou, ale zábavnou formou.

Zatímco Pilates má zvyšovat pevnost a pružnost svalů bez nárůstu jejich objemu, při boxu musí být tělo absolutně zpevněné, používají se pevné a přesné údery a nohy neustále poskakují. Proto se při boxu na rozdíl od Pilates znatelně zvýší tep a začnou se spalovat tuky. Piloxing je vymyšlený prostě chytře: pohyby Pilates protahují tělo, Box spaluje tuky. Odměnou se stane hezká štíhlá zpevněná postava a ne mužsky svalnaté ruce a nohy.

Piloxing působí jako aerobní i silový trénink současně. Některé cvičení je ladné jako při baletu, jiné energické a dravé, chvíli se cvičí i na podložce. Během PILOXING se také tancuje na výbušnou hudbu.

Piloxing k nám dorazil z Kalifornie, kde ho vytvořila všestranná sportovkyně švédského původu Viveca Jensen. Chtěla posílit u žen jak kondici tělesnou, tak psychickou.

Nové pohyby mají podle Vievecy spojovat křehkost a něžnost ženy s její nezávislostí a tvrdostí. Obrazem má prý být žena silná, statečná a nezávislá s krásnou a sexy postavou.

A na jakých partiích tento sport pracuje? Viveca Jensen slibuje ploché a pevné bříško, zmenšení objemu stehen a hýždí a celkový štíhlejší profil, který slouží k lepšímu držení těla. Dále zlepšení psychického stavu – podpora detoxikace!

 

Na co se můžete těšit:

Skvělou atmosféru, mokré tričko, odplavené toxiny, zpevněné celé tělo. V nespolední řadě se po hodině budete cítit SSP (SLEEK – SEXY – POWERFUL)!!!

 

Jak hodina probíhá:

  1. rozehřátí cca 8min.,
  2. hlavní bloky box-pilates-dance cca 30-35min.,
  3. posilování na podložkách (zaměření hlavně na hýždě a bříško) cca 5min.,
  4. část protažení.

 

Co si vzít na hodinu:

Kvůli lepší stabilitě těla cvičíme na boso. Pokud jste však diabetici/čky nebo trpíte plísněmi na chodidlech, tak cvičte v halové obuvi. Oblečení nebránící žádnému pohybu. Nezapomeňte pití, ovoce, ručník a hlavně dobrou náladu.

 

Speciální čtvrtkilogramové Piloxing rukavičky se v několika prvních hodinách spíše nedoporučují. Je důležité zvládnout prvotně základní pohyby.

DSC_0102

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *