Rok 2020

Rok 2020

Toto je asi mé první shrnutí celého roku, které ve svém životě dělám. Nejsem plánovačka. Dělám věci tak jak přicházejí. Ale zkusím to, je rok nových začátků, tak proč ne shrnutí.

Kde začít? Rokem 2020 začala nová dvacítka mého podnikání. Udělal jsem několik důležitých rozhodnutí. Předně, že ve dvou se to lépe táhne a založila sdružení. Dobré rozhodnutí 🙂

V březnu jsem spolu s kolegyní Magdou otevřela ke svému Pohybovému studiu, Jógovou tělocvičnu. Začátek roku byl díky tomu neuvěřitelně rychlý a úspěšný jako když nasednete do tryskáče. Touto rychlostí jsme, ale také rychle narazili do prázdna. Přesně do 12.3. kdy dle vládního nařízení musela zavřít všechna fitka, taky to naše.

Prvních 14 dnů jsem malovala uklízela, šila roušky. Třetí týden, nic prázdno, zvláštní pocit. Za posledních 20 let jsem měla málo kdy volno o víkendu natož celé dny, nepočítám dovolenou, to je vždy plánované.

Týden na rozkoukání stačil. Pak nastal zvláštní čas, který trval až do konce roku. Úklid nejen v práci a doma, ale a to hlavně, uvnitř v hlavě. Čas na poznávání sebe sama. Psaní, učení se. Zrod nového podnikání ON-line. A to jak skupinových lekcí, tak kurzu pro fitness instruktory, který vedu už víc jak 10 let. Popravdě chtěla jsem již uříznout tuto větev svého podnikání. V on-line verzi ale získal nový rozměr asi si ho v této verzi ponechám. Ještě ho vypiluji. Natáčení lekcí on-line bylo zpočátku stresující, je to jiné stát před prázdnou tělocvičnou a mluvit do kamery, ale brzy jsme si zvykli a můžu říci, že je to docela zábava.

V létě jsme na chvilku otevřeli, potěšili se s klienty a na podzim nanovo zavřeli.

Natáčení videí ještě zdokonalili, vylepšili zvuk, vytvořili placenou možnost on-line lekcí, čím si zajistili alespoň minimální příjem.

V létě jsme byli na dovolené na Šumavě, ještě jsem tam nikdy nebyla, krásné místo, díky Corono.

Na podzim jsem uskutečnila výlet do tmy byla jsem ve tmě týden, neskutečná zkušenost, někdy o ní napíšu.

Co jsem neuskutečnila? Můj výlet do Peru nevyšel. Vím, že v ten správný čas tam budu. Letenka byla přesunuta na neurčito.

V listopadu odešla ze svého těla moje milovaná babička, měla 94 let a zasloužila si už klid, prožila pestrý život. Moje vzpomínky na ni jsou stále živé, radostné.

V listopadu se narodila moje druhá vnučka Elenka radost veliká, jeden odešel jeden přišel to je život.

Zvláštní na celém roce 2020 je to, že vůbec nemám pocit, že nás postihlo něco hrozného, i přes to, že výdělky jsou minimální nebo žádné, mám krásný pocit zastavení a klidu. Je to naprostý protiklad životu, který jsem vedla posledních dvacet let. Té zvláštní nemoci nebo spíš manipulaci od samého začátku jen děkuji. Věřím, že nastává čas, který přinese nové příležitosti, už se těším na všechny výzvy.

A protože nic neplánuji, nebudu ani teď, co přijde uchopím. Budu si s tím hrát a radovat se.

Krásný a pohodový rok všem bytostem na celém světě 😊

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *