Začínáte cvičit vždy na podzim?

Podle propadu zájmu o cvičení v létě soudím, že je mnoho těch, kteří uctívají spolu s dětmi prázdniny. Je pravda, že v letním čase jsou prioritní audorové aktivity, většina cvičenců, dá přednost jízdě na kole venku, v teplých dnech koupání a slunění v přírodě, provádějí nespočet různých stávajících a nových pohybových činností, které se dají uskutečnit pouze v tomto ročním období a také potřebují změnu, aby se, až nastane podzim, do tělocvičny opět těšily. Léto pomalu, končí tělocvičny už se těší na své cvičence. Jestliže chcete udržet své tělo v kondici, neměli byste dlouho otálet, svaly je nutné neustále zatěžovat. Má to několik důvodů, budete se cítit mnohem lépe, při běžných činnostech, nezadýcháte se tolik do schodů, jízda na kole a na lyžích bude pro vás požitek, nebudou vás bolet záda, kolena, ramena, hlava, budete mít své tělo pod kontrolou, zvedne se vám sebevědomí. Zdá se vám to málo?

Jen je potřeba dobře si vybrat. Máte-li problém se zády a koleny? Začínejte se cvičením, kterým posílíte a protáhnete, a pak můžete vyrazit třeba na Zumbu, nebo na step aerobik. Na Spinning můžete vyrazit i s bolavými koleny a zády, stačí si jen správně nastavit řidítka a toto aerobní cvičení vašim kolenům jen prospěje. Jste-li úplný začátečník doporučuju Pilates, je to výborné cvičení, při kterém se naučíte vnímat své tělo a pracovat s ním i dále v lekcích jiného charakteru. Pro úplné začátečníkytaké individuální trénink, při kterém jste neustále pod kontrolou trenéra (trenérky), lekce jsou různě stavěné, přesně podle potřeb jednotlivce, podle zdravotních a jiných omezení. Individuální lekci vám doporučuji hlavně v případě, že máte zdravotní problémy problémy a to alespoň jednu lekci, než začnete cvičit, trenér vám doporučí vhodné skupinové cvičení a poradí,  jak cvičit správně, na co si dát pozor, co vynechat a co přidat, lekce s trenérem se vám určitě vyplatí.

Kterou lekci si vybrat? Na stránkách najdete rozvrh lekcí, kliknete-li přímo na ikonu co nabízíme, najdete vysvětlení k jednotlivým lekcím. V minulosti byly velmi oblíbené lekce Aerobiku, postupem času je nahradily různé další formy, nejdéle se udržel v oblibě Stepaerobik, na nějakou dobu i on zmizel z rozpisu a nyní se vrací, ve formě pro začátečníky, abychom oživili paměť začneme jednoduššími choreografiemi. Aerobní cvičení, které nepožaduje žádné zvláštní nadání na pohybovou koordinaci jsou Trampolínky, pořádně se při této lekci zahřejete a zároveň zaposilujete, cvičení je veselé a vhodné i pro děti. Zcela nové cvičení Body mix, je směs aerobního a posilovacího cvičení, při kterém se nebudete nikdy nudit, protože je pokaždé nové, cvičí se na bedýnkách, Bossech, trampolínkách s gumičkami, tyčemi, činkami, balónky, atd.. pořádně si při něm máknete. Aerobní lekcí je v posledním roce všem známá Zumba, je to taneční směs, při které se pořádně zapotíte a pobavíte, děti do deseti let si můžou s maminkou zacvičit zdarma (jedna maminka jedno dítě). Další novinkou je Airbox- Taebo, cvičení které zcela nahradí již dříve známé Taebo. Lekce je víc zaměřena na správné provádění cviků je vedena v pomalejším tempu než starší forma Taebo, právě kvůli zdravotním hlediskům provádění jednotlivých pohybů. Již známe a velmi oblíbené posilovačky na břicho-záda, nohy-hýždě, a celé tělo, jsou velmi vhodné pro všechny i začítečníky, ti však musí počítat s tím že je ze začátku budou bolet svaly trochu víc, lekce jsou fyzicky náročné, ale velmi účinné. Výborné výsledky má již rok stará lekce Kruháč, je to skupinové cvičení, které se cvičí na strojích v posilovně, pravidelnou návštěvou těchto lekcí dostanete tělo do kondice nejrychleji, to se týká svalové kondice v kombinaci se Spinning lekcí, je úplně ideáním prostředkem jak v co nejkratším časovém úseku zlikvidovat tukové polštáře a být celkově Fit.

V tomto období jistě řešíte co se svými ratolesmi, který kroužek budou vaše děti navštěvovat, co tak Břišní tance, Trampošky nebo Zumba, kde mohou maminky cvičit společně s dětmi.

Přeji v novém školním roce hodně chuti do cvičení.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *